logo naszego koła

Rok szkolny 2000/2001.


Krótkie podsumowanie.  

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

¤   KOŁO EKOLOGICZNO-TURYSTYCZNE 2000/2001   ¤

== grudzień 2001:

Sprawozdanie z działalności Koła Ekologiczno-Turystycznego działającego przy Gimnazjum w Ożarowie Mazowieckim.
Rok szkolny 2000/2001.

Grupa uczennic i uczniów koła bardzo chętnie pracowała. Większość uczniów to gimnazjaliści z klas II-gich. W trakcie roku szkolnego uczniowie opiekowali się ogródkiem szkolnym (skalniakiem) oraz rybkami akwariowymi oraz sześcioma żółwiami czerwonolicymi. Bardzo pomagali przy organizacji "Sprzątania Świata" we wrześniu 2000 oraz Dnia Ziemi w kwietniu 2001. Wraz z kołem byliśmy dwa razy w Szkole Podstawowej w inscenizacjami "Recykling to także nasza sprawa"(X 2000) oraz z inscenizacją "Boćki" (21 kwietnia 2001). Uczniowie oprócz zadań rozwijających umiejętności i wiadomości z biologii i ekologii prowadzonych na terenie szkoły, jeździli z opiekunką koła na wiele wycieczek:

 1. Byliśmy na wystawie sprzętu i warzyw na wystawie Bejo-Zaden we Konotopie
 2. Wycieczka rowerowa do parku podworskiego w Ołtarzewie
 3. Wycieczka do Powsina w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki oraz udział w Biegu Henrego Fox'a
 4. Pojechaliśmy do Warszawy na Rowerowy Piknik na Kępie Potockiej we IX 2000
 5. Byliśmy na Międzynarodowych Targach Poleko w Poznaniu
 6. Pojechaliśmy na Rajd Rowerowy im. J. Kusocińskiego Ołtarzew - Palmiry - Ołtarzew
 7. Byliśmy na wycieczce "Dwory i dworki naszej okolicy" w Duchnicach, Umiastowie i Gołaszewie

Startowaliśmy w wielu konkurencjach. Nasze największe sukcesy to:

 •   zdobycie II miejsca w ogólnopolskim Konkursie "Wzdłuż Wisły" przez Agnieszkę Biedrzycką.
 •   III miejsca w ogólnopolskim Konkursie "Przymierze z Przyrodą" z inscenizacją "Boćki" napisaną przez Annę Kamecką.
 •   zdobycie wyróżnienia w konkursie "Czysta energia to także moja sprawa" przez Magdę Pataj, Dominikę Lipską, Joasię Pokropek
 •   wyróżnienia w konkursie czasopisma EKOŚwiat "Moja Ziemia - mój świat 2001" za prace plastyczne.
 •   puchary za uczestnictwo w rajdzie rowerowym Ożarów-Palmiry-Ożarów organizowanego przez Stowarzyszenie "Razem w Powiecie" z obecnością Komandora rajdu Ryszarda Szurkowskiego

Sześciu uczniów w lutym 2001 brało udział w Seminarium Ochrony Środowiska zorganizowanym przez Europejskie Centrum Ekologiczne. Publikacje o naszej szkole, sukcesach ukazały się w czasopiśmie Eko-Świat(2x), Gazecie Mazowieckiej(2x) oraz Informatorze Ożarowskim. Nawiązaliśmy kontakt z panią Broś oraz z panem Michałem Rewuckim z Wydziału Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Ofiarowali uczniom naszego koła albumy i przewodniki na nagrody.

W ciągu roku szkolnego uczniowie koła zbierali puszki aluminiowe. Za uzyskaną sumę 40 zł kupiono jedzenie dla zwierząt(żółwi i rybek) oraz filtr do akwarium. Za pieniądze zebrane w czasie kiermaszu drzewek(440zł) oraz kartridże (663zł) oraz trochę z funduszu na Dzień Ziemi zakupiono do sali biologicznej magnetowid oraz planszę o układzie słonecznym. Stan naszego konta w Fundacji "Laser" wynosi obecnie 53.80 (konto za kartridże).

W czasie wakacji uczniowie koła przygotowują pracę fotograficzno - kartograficzną na konkurs "Zabytki Powiatu Warszawskiego-Zachodniego". Termin oddania pracy 14 września 2001 roku.

Wraz z uczniami Koła Ekologiczno-Turystycznego zorganizowano konkurs "Mały Anatomik" z fizjologii i anatomii człowieka. Troje najlepszych otrzymało nagrody książkowe oraz podwyższono im ocenę z biologii o jeden stopień. Pierwsze miejsce Paulina Malarczyk, drugie Maciej Łuczak, trzecie Karolina Pokropek.

^ GÓRA ^