logo naszego koła

Obchody Dnia Ziemi


... w których bierzemy aktywny udział

  Dzień Ziemi 2002:   SZLAKI NATURY - SZLAKI KULTURY

      Światowy Dzień Ziemi zorganizowany został po raz pierwszy 32 lata temu. W Polsce ogólnopolskie obchody Dnia Ziemi w Warszawie są już po raz dwunasty. Główne hasło tegorocznych Dni brzmi: "SZLAKI NATURY - SZLAKI KULTURY".


      "Obchody Światowego Dnia Ziemi w Ożarowie Mazowieckim według oceny Anny Kameckiej, nauczycielki biologii w Gimnazjum" - Gazeta Mazowiecka nr 8 z dnia 26 kwietnia 2002r. (str. 4)

      Świat jest pełen cudów, to tylko od nas zależy, czy je zobaczymy i odczujemy ten dreszcz na ich widok. Johann Wolfgang Goethe uważał, że jest to największe szczęście myślącego człowieka ... < WIĘCEJ >

  Dzień Ziemi 2001:   CZYSTA ENERGIA - CZYSTA WODA

      Ośrodek Kultury Ochoty w Warszawie, Społeczny Instytut Ekologiczny oraz Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej są organizatorami Światowego Dnia Ziemi już po raz siódmy.

Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie po raz 31, w Polsce po raz 11. Głównym hasłem obchodów Dnia Ziemi 2001 jest "CZYSTA ENERGIA - CZYSTA WODA"

      Obchody Dnia Ziemi mają charakter krajowy. Celem jest skupienie uwagi jak największej liczby osób na sprawach związanych ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. Dzień Ziemi to okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią, mądrej ciekawej zabawy oraz spotkania ludzi zainteresowanych podobnymi problemami. < WIĘCEJ >